آموزش عجیب ترین شعبده بازی های تاریخ (+عکس)

آموزش عجیب ترین شعبده بازی های تاریخ (+عکس)

آموزش عجیب ترین شعبده بازی های تاریخ

در سری مباحث سرگرمی سایت برترین بت می رسیم بـه شعبده بازی هایي کـه علاوه بر سرگرمی میتونه در بعضی از جاها حتی شغل محصوب بشه و پولساز برای شـما باشد در ادامه با آموزش عجیب ترین شعبده بازی های‌ تاریخ سایت برترین بت را دنبال کنید. 

 

انواع شعبده بازی های معروف 

بـه گزارش برترین بت شعبده بازی یکی از روش های‌ بسیار پولساز این سال های‌ اخیر بوده و یک راز بسیار ساده پشت خودشان پنهان کرده اند کـه بعد از گذشت سال‌ها بالاخره افشا می شوند.

آموزش عجیب ترین شعبده بازی های تاریخ (+عکس)

راه رفتن روی آب

راه رفتن روی آب یک شعبده نسبتا قدیمی هست کـه سال‌ها پیش توسط گروهی از افرادی کـه می‌گفتند با ماوراء رابطه دارند ابداع شده بود تا حقانیت خودشان را بـه کرسی نشانند. آن ها می‌گفتند چون افراد خاصی میباشند میتوانند چنین کاری را انجام بدهند. ان ها اول راه دریا را در پیش گرفته بودند

 

و روی آب دریاها و دریاچه ها راه می رفتند اما بعد از مدتی, حقه شان توسط شعبده بازها کشف شد. اکنون این گروه اخیر دنبال مشتری های خودشان رفته اند و کوشش میکنند با سرگرم کردن دیگران بازبینی معاش کنند.

 

یکی از عجیب ترین شعبده های ” راه رفتن روی آب” روی رودخانه “تیمز” لندن اجرا شد کـه در ان مرد شعبده باز تقریبا تمام مسیر رودخانه را روی آب پیاده روی کرده هست ولی ماجرا از چه قرار بود؟

آموزش عجیب ترین شعبده بازی های تاریخ (+عکس)

آموزش عجیب ترین شعبده بازی های تاریخ

درک کردن بـه راز این شعبده عمده دشوار نیست. خیلی ها در همان نخست کار حدس زده بودند کـه یک پیاده روی شیشه ای یا پلاستیکی زیر پای کسی کـه روی آب راه می رود جاسازی شده هست اما وقتی ماجرای راه رفتن روی یک رودخانه مطرح باشد, ماجرا پیچیده تر از یک جاسازی ساده هست.

 

در چنین مواقعی چه حقه ای را میتوان بـه کار برد؟ جواب این هست: ماجرا کمی پیچیده تر شده اما غیرممکن نیست. حقه همان مدل قدیمی هست, فقط طوری اجرا شده کـه دقت کمتری را جلب کند.

 

رودخانه شنا کردن و راه رفتن

گفته میشود بخشی از رودخانه “تیمز” برای این برنامه گزینه شده بود کـه عملا عبور کمتری در طول روز از روی ان انجام می شد, شب ها نیز خلوت بودو نور خیابان عمده ان را روشن نمی کرد. با این سحاب گروهی از غواصان یا قایق سوارهای ناشناس خودشان را بـه آرامی بـه منطقه مدنظر شان رسانده و پیاده روی شیشه ای را جای گزین کرده اند.

آموزش عجیب ترین شعبده بازی های تاریخ (+عکس)

حتی اگر این احتمال را هم درنظر بگیریم, می توان پای پلیس ها و نیروهای گاردی راکه سوار بر قایق, مرد شعبده باز را همراهی میکردند هم بـه میان کشید.

 

این افراد گفته اند کـه گاردهای محافظ آقای شعبده باز در واقع هم دست های او میباشند و کارشان این هست کـه پیاده روی پلاستیکی کوچکی راکه برای حرکت او درست شده هست در جای تعیین شده قرار داده یا ان را محکم کنند. برای این کـه همه ی چیز درست جلو رفته و مسیر پیاده روی آسيب نبیند,

 

این قطعات پلاستیکی بـه اندازه چند متری بریده شده تا کنترلش راحت تر باشد. در واقع این قطعات پلاستیکی با بست های محکمی بـه قایق ها متصل شده اند. فاصله دو قایق طوری تنظیم شده کـه هر کدام در امتداد دیگری باشند. با این حساب وقتی یکی از قطعات در حال تمام شدن هست, قایق بعدی جایش را محکم میکند و بـه همین ترتیب بـه بهانه تصحیح کردن جای پایش جلو می روند.

 

نحوه واستادن روی هوا 

راهبه های هندو سال هاست کـه با یک شعبده قدیمی کوشش میکنند دیگران را سر کار گذاشته و از این راه پول و شهرت کسب کنند. آن ها روی یک سفره کـه زیر پای شان قرار گرفته روی هوا معلق مینشینند. تنها چیزی کـه در تمام مدت بـه دست دارند, عصای شان هست. ادعای شان این هست کـه یک قدرت ماورایی از دنیاهای دیگر باعث شده کـه در هوا معلق بمانند اما واقعیت چیز دیگری هست. عصای شان آن ها را در هوا معلق نگه داشته هست.

آموزش عجیب ترین شعبده بازی های تاریخ (+عکس)

آموزش عجیب ترین شعبده بازی های تاریخ

این عصا بـه یک پایه روی زمین و نشیمنگاهی در هوا – جایی که راهب روی ان می نشیند – متصل هست. برای پنهان کردن این شعبده روی پایه زمینی, یک سفره انداخته می شود. ضمن این کـه تمام راهبان هندو در زمان انجام این کار لباس بـه تن دارند تا بتوانند حقه شان را پنهان کنند. اگر خواستید درمورد این راز مطمئن شوید, فقط کافی هست از راهب بخواهید تا عصایش را رها کند. او مطمئنا چنین کاری نخواهد کرد چون بی درنگ بـه زمین می افتد.

 

شعبده بلعیدن شمشیر

بلعیدن شمشیر یکی از معمول ترین راه های سرگرمی مردم در تمام دنیاست. مردان غول پیکری کـه برای بـه دست آوردن پول هر کاری می کنند, با قورت دادن شمشیر و خنجرهایی کـه بسیار بزرگ و تیز بـه نظر می رسند افراد زیادی را بـه شگفتی وا می دارند. کسان یکه این شعبده عجیب را انجام می‌دهند برای این کـه حقه شان قابل یقین باشد, شمشیر را چند بار بـه زمین و دیوار می کوبند تا پافشاری کنند کـه واقعا تیز هست.

 

ممکن هست افراد مبتدی فکر کنند کـه شمشیرها پلاستیکی میباشند اما بـه هیچ وجه این طور نیست. در واقعیت هم شمشیرها خطرناک میباشند اما نکته ای کـه باعث میشود شعبده قابل انجام باشد, زیرکی و مهارت خود شعبده باز هست. او زاویه حلق و دهانش را طوری تنظیم کرده

 

و زبانش را بـه شیوه ای عقب میدهد کـه عملا شمشیر با نای و معده او دریک راستا قرار بگیرند. با این حساب تنها دشوار این هست کـه تیزی سر شمشیر معده فرد را پاره نکند. اگر زاویه درست رعایت شده باشد, هیچ مشکلی پیش نمی آید.

آموزش عجیب ترین شعبده بازی های تاریخ (+عکس)

غیب شدن مجسمه آزادی

وقتی درسال 1983 میلادی دیوید کاپرفیلد ادعا کرد می تواند برج معروف آزادی را بـه آسمان بفرستد, هیچکس حرفش را یقین نکرد. بازی کردن با یکی از سمبل های کشور آمریکا, جسورانه تر از ان بود کـه کسی بتواند حتی تصورش را بکند اما این شعبده رخداد افتاد. آقای کاپرفیلد با کمک هلیکوپتر یک پارچه بزرگ روی برج انداخت و بعد از خواندن وردهای مخصوص و انجام حرکات عجیب این مجسمه غول پيکر را واقعا مفقود الاثر کرد.

 

دوربین ها از زوایای گوناگونی صحنه را نشان دادند تا کوشش کنند مچ شعبده باز خبره را بگیرند. اما کاپرفیلد و همراهانش هنوز هم این شعبده بـه جانشان بسته هست و ان را لو نداده اند اما چند احتمال درمورد حقه ای کـه برای این شعبده بـه کار گرفته مطرح میشود.

 

ایده اول می گوید این شعبده با یکی از خاص ترین ساخته های تکنولوژیکی و بزرگ ترین صفحه های نمایش امکان پذیر شده هست. این صفحه نمایش بعد از این کـه پرده روی مجسمه قرار گرفته با سرعت روبروی ان نصب شده هست. ایده دیگری کـه مطرح شده و منطقی تر بـه نظر میرسد درمورد خطای دید هست.

آموزش عجیب ترین شعبده بازی های تاریخ (+عکس)

آموزش عجیب ترین شعبده بازی های تاریخ

این ایده میگوید تماشاچیان, دوربین ها و حتی هلیکوپترها در محدوده خاصی قرار داشته و می توانستند حرکت کنند, شعبده باز با آگاهی از این مکان ها نورپردازی ها را طوری طراحی کرده کـه عملا محل های قرار گرفتن تمام تماشاچیان در “نقطه کور” بوده هست. اگرچه ارزیابی نقاط کور با بهرهگیری از حقه ای کـه در دنیای شعبده بازها بـه “توهم فضای خالی” معروف شده کار بسیار زمان بری هست.

 

این شعبده اکثر از ان کـه حقه باشد, یک شاهکار محاسباتی و ریاضی هست. این کار آن قدر خاص هست کـه هنوز کسی نتوانسته ان را تکرار کند.

 

جادوی تعویض اسکناس

اسمش را میتوان “یک غافلگیری عجیب” گذاشت. شعبده باز دراین حقه عجیب اسکناس یک دلاری را از جیبش بیرون آورده و بعد از چند حرکت عجیب, ان را بی درنگ بـه یک اسکناس 100 دلاری تبدیل میکند. در تمام مدت او اسکناس ها را کاملا در دسترس دید همه قرار میدهد و حتی اگر نیاز باشد,

 

میتواند ان را بـه دست تماشاچی هایش هم بدهد تا مطمئن شوند با یک اسکناس حقیقی طرف میباشند و هیچ جادویی در کار نیست. واقعا هم شعبده عجیبی در کار نیست و همه ی چیز بـه یکی از مهم‌ترین مهارت های یک شعبده باز وابسته هست.

آموزش عجیب ترین شعبده بازی های تاریخ (+عکس)

آموزش عجیب ترین شعبده بازی های تاریخ

ماجرا از این قرار هست کـه شعبده باز دو اسکناس همراه خودش دارد, یکی از اسکناس ها یک دلاری هست و دیگری 100 دلاری. او در طول مدت اجرا, حواس تماشاچیان رابا تا کردن اسکناس یک دلاری پرت میکند, ان هم بـه شکلی کـه همه حدس می کنند تمام راز و رمز ماجرا در همان شیوه تا کردن نهفته هست اما واقعیت چیز دیگری هست. او اسکناس را دریک دریچه پنهان پنهان کرده هست ودر یک حرکت سریع ان رابا “100 دلاری” جابه‌جا میکند.

 

فرار از تانکر آب

شناگر ماهر رابا دست و پای بسته بـه زیر آب می فرستند. مخزن کم کم از آب پر میشود, ان هم در حالی‌کـه بـه نظر نمی‌رسد راه فراری وجود داشته باشد. محفظه شیشه ای کـه تماشاگران روبرویش نشسته اند, مرتفع تر از ان هست کـه کسی بتواند از داخلش جان تندرست بـه در ببرد.

 

هیچ راهی بـه بیرون هم وجود ندارد. راهکار چیست؟ کلید اصلی در دست شعبده باز داخل محفظه هست. اگرچه جنس شاه کلید او شبیه بـه کلیدهای معمولی کـه ما در دست داریم نیست.

 

تمام کلیدها در دست دستیار شعبده بازی هست کـه در جای ظلمات پشت صحنه ایستاده هست. با فراهم شدن شرایط توسط دستیاری کـه در جلوی صحنه قرار گرفته وارد عمل شده قفل های دست شعبده باز را باز کرده و بی درنگ او را بالا میکشد. اگرچه این بالا کشیدن با طناب یا روش های معمول نیست.

 

آموزش عجیب ترین شعبده بازی های تاریخ

راز سرعت عمل شعبده باز غرق شده در پاکت هوایی هست کـه زیر محفظه آب قرار گرفته هست. این پاکت کـه از یک جنس محکم و مقاوم مانند پلاستیک ساخته شده بی درنگ بعد از این کـه پرده بین شعبده باز و صحنه قرار گرفت آزاد میشود چون در زیر آب قرار گرفته و زیر فشار هست. با آزاد شدن چفت با سرعت زیادی بـه بالا جهیده و هر کس راکه بالایش باشد نیز همراه با خودش بالا میبرد.

 

شعبده بازهم با همین حقه ساده با سرعت عمده آزاد شده و جان بـه در میبرد. در واقع اگر دست و پایش بـه تانکر آب وصل نشده باشد – کـه این طور هم نشده – فرار از ان محفظه اصلا کار سختی نیست.

 

عبور دست از وسط شیشه

شعبده عجیبی هست کـه در نگاه اول آدم را حیرت زده میکند اما آنقدرها هم عجیب بـه نظر نمی رسد. در شعبده خاص “عبور دست از وسط شیشه” شعبده باز دستش را از وسط یک قالب آینه ای یا شیشه ای کـه کاملا بسته بـه نظر میرسد عبور داده و گل یا شیء دیگری راکه در طرف دیگر میز قرار دارد لمس میکند.

آموزش عجیب ترین شعبده بازی های تاریخ (+عکس)

نخستین احتمالی کـه تازه کارها ممکن هست مطرح کنند, “خطای دید” هست. آنها میگویند احتمالاً دست فرد دیگری در همان نزدیکی ها پنهان شده و وقتی زمانش میرسد, دست را از مخفیگاه بیرون کشیده و کاری راکه بر عهده اش گذاشته شده انجام می دهد اما اصل ماجرا چیز دیگری هست.هر چند واقعا پای خطای دید در میان هست اما تمام کار را خود شعبده باز انجام میدهد.

 

تمام راز ماجرا در ساختار آینه نهفته هست. این آینه بر خلاف ان چه بـه نظر میرسد یک تکه نیست. دست شعبده بازهم از وسط بخش حفره شده آینده بیرون می آید. برای این کـه کسی بـه شک نیفتد کـه آینده ای دیگر در کار هست, یک مکانیزم ویژه با آینه های گوناگون طراحی شده تا تماشاگر را بـه خطا بیندازد.

 

آموزش عجیب ترین شعبده بازی های تاریخ

این آینه ها دربخش پشتی صحنه طوری کنار هم چیده شده اند کـه تماشاگر متوجه حرکت شان نمی شود. در چنین موقعی چشم ها بـه حرکات بدن و دست و پاهای شمشیرباز خیره میماند تا اگر حرکتی از مجری سر زند بـه رازش پی ببرند. شعبده بازهای حرفه ای برای این کـه این نگاه های تیزبین را غافلگیر کنند کار جابه‌جا کردن این آینه ها را بـه دستیارشان می سپارند.

معتبرترین سایت شرط بندی بین المللی
ثبت نام در سایت سیگاری بت