۵ گل برتر کریستیانو رونالدو در تمام سابقه فوتبالی او (+عکس)

آخرین بروزرسانی : 27 فوریه 2022
۵ گل برتر کریستیانو رونالدو در تمام سابقه فوتبالی او (+عکس)

۵ گل برتر کریستیانو رونالدو

کریستیانو رونالدو یکی از بهترین فوتبالیست هاي‌ دنیا اسـت و بسیار دراین زمینه موفق شده اسـت در ادامه با ۵ گل برتر کریستیانو رونالدو در تمام ادوار فوتبالی او «+عکس» سایت برترین بت را دنبال کنید .

بررسی رنکینگ بهترین گل های رونالدو 

کریستیانو رونالدو در بیش از 1100 بازی حرفه‌اي، بیش از 800 گل برای باشگاه و کشور بـه ثمر رسانده اسـت. و نه، اشتباه تایپی نیست.این مهاجم پرکار در بهترین بخش از دو دهه اخیر با سرعت شگفت انگیزی گل می‌زند. از اسپورتینگ سی پی گرفته تا منچستریونایتد و از رئال مادرید تا یوونتوس – CR7 هر جا کـه می‌رود گل می‌زند.

اما بهترین گل های کریستیانو رونالدو کدامند؟

حتی در سنین بالا، ستاره پرتغالی هنوز هم بـه طور عجیبی در حال ضربه زدن بـه دروازه اسـت. چه کسی می‌داند؟ شاید او هنوز بهترین گل خودرا بـه ثمر نرسانده اسـت!بـه هرحال، بیایید آینده را فراموش کنیم و بـه گذشته اعجاب انگيز CR7 نگاه کنیم. این نقطه ضعف من در رتبه بندی پنج گل برتر رونالدو اسـت.

۵ گل برتر کریستیانو رونالدو در تمام سابقه فوتبالی او (+عکس)

5. CR7 هت تریک جام جهانی رابا ضربه آزاد خیره کننده کامل میکند

سال: 2018
برای: پرتغال
مقابل: اسپانیا

رونالدو همیشه در مسابقات مهم بازی خودرا ارتقا میدهد. البته، او یکی از بهترین بازیکنان فوتبال تمام دوران اسـت – بنابر این بـه ندرت عملکرد بدی از خود نشان می‌دهد. اما وقتی نوبت بـه مناسبت هاي‌ بزرگ می‌شود، سطح خودرا حتی بالاتر میبرد.

بـه جرات می‌توان گفت کـه جدال پرتغال با اسپانیا در جام جهانی فوتبال 2018 یک موقعیت بزرگ بود. این دو حریف در دور اول رقابت ها بـه مصاف هم رفتند و یک بازی کلاسیک جام جهانی را تولید کردند.

پس از گذشت تنها چهار دقیقه، رونالدو از روی نقطه پنالتی دروازه را باز کرد. اسپانیا در اواسط نیمه اول بازی را بـه تساوی کشاند تا این کـه رونالدو درست قبل از استراحت گل دوم خودرا دراین بازی بـه ثمر رساند.

۵ گل برتر کریستیانو رونالدو در تمام سابقه فوتبالی او (+عکس)

دو گل در فاصله سه دقیقه نیمه دوم باعث شد اسپانیایی ها از پشت با نتیجه 3-2 پیش بیفتند. در حالی کـه تنها چند دقیقه باقیمانده، رونالدو و همکاران. بـه بشکه شکست خیره شده بودند. سپس در دقیقه 88 این اتفاق افتاد…وقتی پرتغال در لبه محوطه جریمه اسپانیا صاحب یک ضربه ایستگاهی شد، صحنه برای یکی از بهترین گل هاي‌ رونالدو آماده شد. و او ناامید نشد.

CR7 بلند شد و توپ را دور دیوار اسپانیا حلقه کرد و داوی دخیا را دیگر امیدی برای مهار ضربه نداشت. دروازه بان فقط می توانست بایستد ودر حالی کـه توپ بـه گوشه بالای دروازه او شلیک میکرد خیره شود.

رونالدو نه تنها یک امتیاز را برای تیمش بـه ارمغان آورد، بلکه یک هت تریک بـه یاد ماندنی در جام جهانی را نیز دراین روند تکمیل کرد. بـه همین دلیل اسـت کـه این ضربه را باید بـه عنوان یکی از بهترین گل هاي‌ رونالدو درنظر گرفت.

4. رونالدو از جاذبه برای به ثمر رساندن ضربه سر بزرگ سرپیچی می کند

سال: 2019
برای: یوونتوس
مقابل: سمپدوریا

رونالدو شاید بیشتر بـه خاطر ضربات ایستگاهی و ضربات از راه دور مشهور باشد، اما در هوا نیز عالی اسـت. میتوان ادعا کرد کـه او یکی از بهترین ضربه هاي‌ سر توپ در تاریخ بازی اسـت.

CR7 در طول دوران درخشان خود تقریبا 150 ضربه سر بـه ثمر رسانده اسـت. با این حال، جهش فیزیک ناپذیر او در برابر سمپدوریا درسال 2019 بی شک یکی از بهترین گزینه ها اسـت.

۵ گل برتر کریستیانو رونالدو در تمام سابقه فوتبالی او (+عکس)

با نتیجه 1-1 بازی درست قبل از نیمه تمام، الکس ساندرو، مدافع چپ برزیلی یک سانتر حلقه اي بـه درون محوطه جریمه فرستاد. بـه نظر می‌رسید کـه توپ بر فراز همه ی در حال پرواز اسـت، اما رونالدو از بالای نشانگر خود بالا رفت و توپ را بـه خانه رساند.

باور کنید یا نه، جهش رونالدو بـه سبک NBA در 8.5 فوت «2.56 متر» اندازه گیری شد. با توجه بـه این کـه او در 6.1 فوت «1.87 متر» ایستاده اسـت، پاهای او تقریبا با شانه هاي‌ مدافع هم سطح بود!

گل بعدی کریستیانو رونالدو ما را به سال 2009 می برد.

3. رونالدو نتس 39 یارد پیلدرایور در لیگ قهرمانان اروپا
سال: 2009
برای: منچستریونایتد
مقابل: اف سی پورتو

با شروع فصل 09-2008؛ CR7 قبلاً یک سوپراستار جهانی بود. او کـه عمدتاً بـه عنوان یک وینگر فعالیت می‌کرد، بـه منچستریونایتد کمک کرد تا دو عنوان قهرمانی لیگ برتر و یک تاج قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا را بـه همراه انبوهی از جام هاي‌ داخلی کسب کند.

کمپین قبلی یکی از بهترین فصل هاي‌ رونالدو اسـت. او در حالی کـه شیاطین سرخ دوبل مشهور EPL-UCL را بـه دست آوردند، در 49 بازی در تمامی رقابت‌ها 42 گل و 8 پاس گل بـه ثمر رساندند.

پس از کسب نخستین توپ از پنج توپ طلای خود درسال 2008؛ مشخص شد کـه رونالدو بـه رئال مادرید خواهد رفت. با این حال، قبل از عزیمت بـه اسپانیا، او یک هدیه بـه یاد ماندنی بـه هواداران منچستریونایتد داد.

۵ گل برتر کریستیانو رونالدو در تمام سابقه فوتبالی او (+عکس)
۵ گل برتر کریستیانو رونالدو در تمام ادوار فوتبالی او «+عکس»

منچستریونایتد در نخستین بازی مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا مقابل پورتو بـه تساوی 2-2 رسید. با توجه بـه قوانین گل هاي‌ خارج از خانه، تیم الکس فرگوسن برای رسیدن بـه نیمه نهایی نیاز بـه پیروزی در بازی برگشت داشت.

در حالی کـه کمتر از 6 دقیقه از بازی برگشت، رونالدو توپ را در فاصله 40 یاردی دروازه پورتو برداشت و موشکی را بـه گوشه بالای دروازه پرتاب کرد. توپ آن قدر سریع حرکت کرد کـه دروازه بان پورتو بـه سختی فرصتی برای واکنش نداشت.

فاصله بسیار زیاد این ضربه ان را بـه یکی از بهترین گل هایي کـه رونالدو تا بـه حال بـه ثمر رسانده تبدیل کرده اسـت. او حق نداشت از همان جایی کـه شلیک میکرد، شوت بزند، اما حدس می‌زنم این چیزی اسـت کـه وی را بسیار خاص می‌کند، درست اسـت؟

2. آن ضربه آزاد نمادین مقابل پورتسموث

سال: 2008
برای: منچستریونایتد
مقابل: پورتسموث

یکسال قبل از این کـه رونالدو دروازه پورتو را ترک کند، او چیزی را بـه ثمر رساند کـه بسیاری معتقدند بهترین ضربه ایستگاهی او بوده اسـت. اگر قبلاً یک یا دو چیز در مورد CR7 می دانید، دقیقاً می دانید کـه در مورد کدام ضربه آزاد صحبت میکنم.

۵ گل برتر کریستیانو رونالدو در تمام سابقه فوتبالی او (+عکس)

1. ضربه بالای سر ظالمانه CR7 به یوونتوس

سال: 2018
برای: رئال مادرید
مقابل: یوونتوس

یک دهه بعد از ضربه ایستگاهی نمادین خود مقابل پورتسموث، رونالدو گل بهتری بـه ثمر رساند. بـه نظر میرسید کـه او درسال 2008 در اوج قدرت خود بود، اما درسال 2018 همان‌ گونه در اوج بود. این بـه شـما هر انچه را کـه باید در مورد طول عمر این مرد بدانید میگوید.

رونالدو در نهمین و آخرین فصل حضورش در رئال مادرید، سه قهرمانی متوالی در لیگ قهرمانان اروپا رابا لوس بلانکوس بـه دست آورد. رئال پس از حذف پاری سن ژرمن در مرحله یک هشتم نهایی، در مرحله یک چهارم نهایی بـه مصاف یوونتوس رفت.

رونالدو کمتر از سه دقیقه طول کشید تا بازی رفت را مشخص کند. او در تورین بـه موفقیت اولیه رسید و رئال مادرید رابا یک شکارچی غیرقانونی بـه برتری رساند.

اما بهترینها هنوز در راه بودند. در دقیقه 63؛ دنی کارواخال یک سانتر دعوت کننده را وارد محوطه جریمه یووه کرد. توپ کمی عقب تر از رونالدو بود، اما او دوباره تنظیم شد و یک ضربه از سر حیرت انگیز ایجاد کرد.

۵ گل برتر کریستیانو رونالدو در تمام ادوار فوتبالی او «+عکس»

می دانید کـه یک گل زمانی خاص اسـت کـه کل ورزشگاه اعتصاب را تأیید کند. حتی هواداران یوونتوس ایستادند و کف زدند و متوجه شدند کـه یکی از بهترین گل هاي‌ رونالدو را دیده اند.

۵ گل برتر کریستیانو رونالدو در تمام سابقه فوتبالی او (+عکس)

جالب اینجاست کـه رونالدو تنها چند ماه بعد رئال مادرید را بـه مقصد یوونتوس ترک کرد. غول ایتالیایی 112 میلیون یورو برای بـه دست آوردن خدمات او پرداخت کرد و او در 134 بازی در تورین 101 گل بـه ثمر رساند.

رونالدو با پیراهن مشهور یوونتوس گل هاي‌ بیشماری در سطح جهانی بـه ثمر رساند، از جمله ضربه سر باورنکردنی مقابل سمپدوریا. اما ضربه بالای سر مقابل یوونتوس باید بـه عنوان بهترین گل کریستیانو رونالدو در دوران حرفه‌اي‌اش ثبت شود.

با بیش از 800 ضربه برای انتخاب، انتخاب پنج گل برتر رونالدو کار سهولت نبود. منظورم این اسـت کـه تیراندازی فوق‌العاده در طول سالها تعداد بسیار مضحکی گل شگفت‌انگیز بـه ثمر رسانده اسـت.

۵ گل برتر کریستیانو رونالدو در تمام سابقه فوتبالی او (+عکس)

ورود به سایت معتبر پیش بینی فوتبال 

طبق بررسی هایي کـه داشتیم بهترین سایت شرط بندی را برای شـما در لینک سبز رنگ پایین صفحه کلیک فرمایید شـما دراین سایت می توانید بر روی لینک سبز رنگ پایین صفحه کلیک فرمایید. 

ثبت نام در سایت سیگاری بت