نحوه بازی پاسور تاپی غلاف (Tuppi) + ترفند و قوانین لازم

نحوه بازی پاسور تاپی غلاف (Tuppi) + ترفند و قوانین لازم

تاپی غلاف یکی از بازی هاي‌ خفن پاسور و کارتی می‌باشد کـه میتواند سود بسیار خوبی بـه شـما بدهد در ادامه با نحوه بازی پاسور تاپی غلاف «Tuppi» + ترفند و قوانین لازم برترین بت را دنبال کنید . 

 

اموزش کارتی تاپی 

Tuppi یک بازی حقه‌بازی ویست‌مانند اسـت کـه در شمال فنلاند شروع شده و بیشتر در ان بازی می شود. Tuppi یک بازی مشارکتی چهار نفره اسـت کـه از یک عرشه استاندارد 52 کارتی در بازی استفاده می کند. رتبه بندی کارت ها در Tuppi مانند اکثر بازی هاي‌ حقه بازی اسـت کـه از بالا بـه پایین فهرست شده اسـت. آس، شاه، ملکه، جک، 10؛ 9؛ 8؛ 7؛ 6؛ 5؛ 4؛ 3؛ 2.

نحوه بازی پاسور تاپی غلاف «Tuppi» + ترفند و قوانین لازم

تعیین شراکت، موقعیت صندلی و فروشنده اول را میتوان با استفاده از روش هاي‌ مختلفی انجام داد، کـه اغلب روش انتخابی برای کارت هاي‌ بالا اسـت. در ان روش، هر بازیکن یک کارت از عرشه بـه هم ریخته رو بـه پایین می کشد. هر بازیکنی کـه کارت‌هایي میکشد کـه از نظر رتبه با کارتی کـه توسط بازیکن دیگر کشیده شده اسـت، باید کارت دیگری بکشند.

 

 و اینکار را تا کشیدن یک کارت با رتبه منحصر بـه فرد ادامه دهند. دو بازیکنی کـه بالاترین کارت را می‌کشند بـه عنوان شریک در برابر بازیکنانی کـه دو کارت کمتر را میکشند بازی می کنند.

 

بیشتر بخوانید: معرفی بازی پولساز مرج آپ Merge Up | با 50 میلیون درآمد سیگاری بت

 

بررسی بازیکنان پاسور تاپی 

بازیکنی کـه بالاترین کارت را می کشد، صندلی هاي‌ اول را انتخاب می کند و شریک او باید مستقیماً روبروی او روی میز بنشیند. سپس شراکت مخالف دو صندلی باقی مانده روی میز را میگیرد و بنابر این باید مستقیماً روبروی یک دیگر بنشیند. بازیکنی کـه بالاترین کارت را کشیده اسـت بـه عنوان نخستین فروشنده تعیین می شود. بعد از هر عقربه، نقش فروشنده در جهت عقربه هاي‌ ساعت در اطراف میز میچرخد.

 

هنگامی کـه بازیکنان نشسته اند، فروشنده تعیین شده برای دست، سپس بـه طور کامل دک را بـه هم می‌زند و ان را بـه بازیکن در سمت راست خود برای برش ارائه می دهد.

اموزش کارتی تاپی 

پس از برش، فروشنده شروع بـه توزیع کارت ها در اطراف میز، یکی یکی و رو بـه پایین می کند و از بازیکنی کـه در سمت راست او قرار دارد شروع می کند. او بـه این روش، دریک چرخش در جهت عقربه هاي‌ ساعت دور میز، تا زمانی کـه کل عرشه پخش شود، ادامه می دهد، کـه باید 13 کارت برای هر بازیکن باقی بماند.

 

مناقصه بی‌صدا در Tuppi پس از پخش کارت‌ها، بازیکنان باید دست‌ها را برداشته و برای آماده شدن برای حراج بررسی کنند. برخلاف اکثر بازی‌هاي‌ دیگر از این نوع، در Tuppi، حراج شامل پیشنهادهایی اسـت کـه بی‌صدا هستند/

 

و بازیکنان از کارتی از دست برای نشان دادن پیشنهاد خود برای دست استفاده میکنند. برای این منظور، هر بازیکن یک کارت را از دست خود انتخاب کرده و ان را رو بـه پایین روی میز مقابل خود قرار می دهد. کارت انتخاب شده نشان دهنده هدف و پیشنهاد خاص او برای دست اسـت:

 

بیشتر بخوانید: آموزش بازی جذاب لاتاری به صورت آنلاین با مزایای خفن 100%

 

انواع رنگ ها در بازی تاپی 

 

کارت سیاه

یک کارت سیاه «کارت در کت و شلوار بیل یا چماق» کـه برای پیشنهاد استفاده می شود، نشان می دهد کـه بازیکن برای برنده شدن حداقل ترفندهای ممکن در طول این دست پیشنهاد می دهد. بـه این پیشنهاد نولو نیز می‌گویند.

 

کارت قرمز

کارت قرمز «کارت در کت و شلوار قلب یا الماس» کـه توسط بازیکن برای پیشنهاد استفاده می شود، نشان میدهد کـه بازیکن برای برنده شدن هرچه بیشتر ترفندها در طول دست پیشنهاد میدهد. این پیشنهاد رامی بید مینامند.

بررسی بازیکنان پاسور تاپی 

بازیکن نمی‌تواند با استفاده از هر کارتی با نام جک یا بالاتر، یا هردو کارت بـه عنوان کارت پیشنهادی خود پیشنهاد دهد. اگر بـه هر دلیلی بازیکنی کارتی در دست نداشته باشد کـه بتوان از ان برای ارائه پیشنهاد مورد نظر خود استفاده کرد، می تواند پیشنهاد خودرا بـه صورت شفاهی، پس از افشای کارت‌هاي‌ پیشنهادی ارائه کند «بـه زیر مراجعه کنید».

 

نحوه بازی پاسور تاپی غلاف «Tuppi» + ترفند و قوانین لازم

هنگامی کـه هر بازیکن کارت پیشنهادی خودرا بـه صورت رو بـه پایین در مقابل خود قرار داد، سپس این کارت ها بـه ترتیب در دسترس دید قرار می‌گیرند و از بازیکنی کـه در سمت چپ فروشنده قرار دارد شروع می شود. سپس هر بازیکن بـه نوبه خود، کارت پیشنهادی خودرا نشان می دهد کـه پیشنهاد خودرا برای دست نشان می دهد.

 

اگر هر بازیکنی یک کارت قرمز پیشنهاد داده باشد «پیشنهاد رامی»؛ مناقصه بـه اتمام می‌رسد و هیچ بازیکن دیگری نیازی بـه افشای پیشنهاد ندارد. با این حال، هر یک از بازیکنان تیم مقابل «بازیکنی کـه رامی پیشنهاد داده اسـت» /

 

میتواند فوراً «سولی» «شفاهی» را اعلام کند، کـه نشان ‌دهنده ان اسـت کـه بازیکنی کـه سولی را اعلام میکند در برابر هردو رقیب انفرادی بازی می کند «شریک او دستش را بیرون مینشیند. ». اگر هر چهار بازیکن کارت هاي‌ سیاه را پیشنهاد دهند «نولو پیشنهاد» دست در نولو بازی می شود.

 

 

پس از اتمام دور مناقصه، هر بازیکن کارت پیشنهادی خودرا بـه دست خود برمی گرداند، کـه بعدا برای بازی در طول دست استفاده می شود.

 

پس از اتمام حراج، بازی دست آغاز می شود. همانگونه کـه قبلا ذکر شد، سه نوع بازی ممکن وجوددارد کـه می‌توان انها را پیشنهاد داد و بازی کرد. در زیر نحوه بازی هر کدام توضیح داده شده اسـت:

 

 

روش امتیاز دهی در بازی غلاف

 

نولو

دریک دست نولو، هر بازیکن تلاش می کند تا کمترین ترفند ممکن را در طول دست برنده شود. بازیکنی کـه در سمت چپ فروشنده قرار دارد، نخستین کارت را بـه نخستین ترفند هدایت می کند.

نحوه بازی پاسور تاپی غلاف «Tuppi» + ترفند و قوانین لازم

هر تیمی کـه در طول دست ترفندهای کمتری بـه دست آورد، تعداد امتیازات دست برابر با تعداد کل ترفندهای بدست آمده توسط ان شراکت در طول دست از 7 کم می شود «بـه عنوان مثال، شراکتی کـه پنج ترفند را بـه دست آورد، 2 امتیاز در دست بـه دست می آورد. ».

 

 

رامی

دریک دست رامی، شراکت ها سعی می کنند در طول این دست تا حد امکان ترفندهای بیشتری را بـه دست آورند. بازیکنی کـه در سمت راست نخستین بازیکنی کـه پیشنهاد رامی را می دهد، نخستین کارت نخستین ترفند را بازی می کند. در پایان یک دست رامی، شراکتی کـه بیشترین ترفندها را بـه دست آورد، تعدادی امتیاز کسب می کند. اگر طرفی کـه برای نخستین بار “رامی” را اعلام کرد، ترفندهای بیشتری در طول دست بردارد،

 

 

قوانین مسابقات و بازی تاپی Tuppi 

قوانین مسابقات: با توجه بـه افزایش محبوبیت این بازی، مسابقات Tuppi بـه طور منظم در نروژ برگزار می شود. با این حال، در طول این مسابقات چند تفاوت در گیم پلی وجوددارد کـه بـه شدت اعمال می شود:

 

پیشنهاد sooli مجاز نیست ودر طول بازی مسابقات استفاده نمی شود.در تورنمنت هاي‌ Tuppi، اغلب کارت هاي‌ مناقصه ویژه اي در اختیار بازیکنان قرار میگیرد تا دو پیشنهاد احتمالی را در بازی بدون نیاز بـه استفاده از کارت از دست انجام دهند.

روش امتیاز دهی در بازی غلاف

از آنجایی کـه تا زمانی کـه یک شراکت برنده پیدا شود، میتوان بازی را تقریبا بـه طور نامحدود انجام داد، در طول بازی مسابقات، بازی طبق معمولً پس از تعداد دست هاي‌ تعیین شده «یعنی 16 دست» متوقف می شود.

 

اگر هیچ یک از تیم ها قبل از رسیدن بـه این تعداد دست، موفق بـه پیروزی در بازی نشده باشد، تیمی کـه توانسته در عین نوسوسا بـه بالاترین مجموع امتیاز برسد، برنده بازی اعلام می شود.هیچ سیگنال یا اشکال دیگر ارتباطی در مورد کارت هایي کـه در دست بازیکنان اسـت یا کارت ترجیحی برای بازی در طول بازی مجاز نیست.

 

در نروژی ویست، بازیکنان با استفاده از رنگ کارتی کـه در دستشان اسـت پیشنهاد میدهند تا نشان دهند کـه آیا قصد دارند پیشنهاد Grand یا Nullo را داشته باشند.ویس نروژی: ویس نروژی کـه طبق معمولً بـه عنوان مینه‌سوتا ویست نیز شناخته میشود، یک نوع Whist اسـت کـه در ان همه ی بازیکنان بـه طور هم زمان پیشنهاد میدهند و از لباس ترامپ استفاده نمیشود. این بازی بسیار شبیه بـه توپی پخش می شود.

 

نحوه بازی پاسور تاپی غلاف «Tuppi» + ترفند و قوانین لازم

در نروژی Whist، دو پیشنهاد مجاز وجوددارد، Grand «گاهی اوقات بـه نام High» و Nullo «گاهی اوقات Low یا Nula نامیده می شود». برای مشخص کردن قیمت پیشنهادی خود، هر بازیکن یک کارت را از دست خود انتخاب می کند .

 

و ان را رو بـه پایین روی میز مقابل خود قرار می دهد. برای نشان دادن پیشنهاد گرند، بازیکن هر کارت سیاه و برای نشان دادن پیشنهاد Nullo، هر کارت قرمز را انتخاب می کند. بـه منظور بـه حداقل رساندن اطلاعات آشکار شده در مورد دست یک بازیکن، انها طبق معمول پایین ترین کارت رنگ مورد نیاز را انتخاب می کنند.

 

پس از این کـه هر بازیکن کارت را گذاشت، بازیکنان، از بازیکن شروع میکنند تا مستقیماً فروشنده، کارتی را کـه قرار داده‌اند، در دسترس دید قرار میدهند. اگر کارت افشا شده یک کارت قرمز باشد، پیشنهاد بـه بازیکن بعدی ادامه مییابد کـه سپس کارت خودرا فاش می کند. اگر کارت سیاه باشد، مناقصه بلافاصله متوقف می شود.

 

و دست در گرند بازی می شود «هیچ کارت بازیکن دیگری نیازی بـه افشای ان نیست». اگر هر چهار بازیکن یک کارت سیاه نشان دهند، دست Nullo بازی می شود. در موارد بسیار نادری کـه بـه یک بازیکن فقط کارت هاي‌ یک رنگ داده شده اسـت، انها میتوانند بـه انتخاب خود، کل دست خودرا در دسترس نمایش بگذارند کـه بلافاصله دست فعلی را بدون هیچ بازی یا امتیازی برای دست تمام می کند و همان فروشنده دوباره معامله می کند.

 

پیشنهاد گرند نشان دهنده پیشنهادی برای مشارکت برای برنده شدن 7 ترفند یا بیشتر اسـت. پیشنهاد Nullo نشان دهنده قصد شراکت برای برنده شدن 6 ترفند یا کمتر اسـت. پس از این کـه در مناقصه تصمیم گرفته شد کـه بازی برای دست باید Grand یا Nullo باشد، بازیکنان قبل از شروع بازی، کارت در دسترس دید خودرا دوباره بـه دست خود اضافه می کنند.

 

 

اگر قرار اسـت بازی در گرند انجام شود، بازیکنی کـه در سمت راست نخستین نفری کـه کارت سیاه را در دسترس دید قرار داده اسـت، نخستین کارت نخستین ترفند را بازی می کند. در صورتی کـه بازی در Nullo انجام شود، بازیکنی کـه در سمت چپ فروشنده قرار دارد، نخستین کارت را بـه نخستین ترفند هدایت می کند.

 

بررسی کارت های حقه در بازی کارتی تاپی

هر بازیکن بـه نوبه خود، سپس یک کارت را بـه حقه بازی می کند. هر بازیکن باید یک کارت از کت و شلوار را بازی کند کـه در ابتدا بـه ترفند منجر شده اسـت. اگر اینکار را انجام ندهند . 

بررسی کارت های حقه در بازی کارتی تاپی

ممکن اسـت هر کارتی را بازی کنند. بالاترین کارت از همان لباس کـه در ابتدا بـه ترفند منتهی شد، برنده ترفند اسـت. برنده هر ترفند نخستین کارت را بـه ترفند بعدی هدایت می کند.

 

بیشتر بخوانید: زجر آور ترین روش تجاوز به دختران باکره جوان «+عکس داغ»

 

پس از انجام تمام ترفندها و برنده شدن، امتیاز مشخص می شود. اگر بازی در گرند انجام می شد، شراکتی کـه بیشترین ترفندها را برد، بـه ازای هر ترفند عجیب «ترفندهای بیش از 6» یک امتیاز می‌گیرد.

 

 

ورود به سایت معتبر

اگر بـه جای ان بازی در Nullo انجام شود، شراکتی کـه ترفندهای بیشتری برد، 1 امتیاز بـه ازای هر ترفند عجیبی کـه در طول دست بـه دست می‌آورد، از دست می دهد. نمرات منفی در نروژی ویست امکان‌پذیر اسـت.هنگامی کـه یک شراکت در پایان یک دست بـه امتیاز 13 برسد یا از ان فراتر رود، ان تیم برنده بازی اعلام می شود برای ورود بـه سایت معتبر کافیست کـه بر روی لینک پایین صفحه کلیک فرمایید .

ورود به سایت شرط بندی
سایت سیگاری بت یورو بت