نحوه بازی جذاب پترانگولا + ترفند و قوانین لازم Petrangola

نحوه بازی جذاب پترانگولا + ترفند و قوانین لازم Petrangola

Petrangola پترانگولا یک بازی هیجان انگیز و جذاب اسـت کـه در دورهمی ها بسیار محبوب می‌باشد در ادامه با نحوه بازی جذاب پترانگولا + ترفند و قوانین لازم Petrangola سایت برترین بت را دنبال کنید .

 

اموزش بازی ورق پترانگولا

هدف پترانگولا: هدف پترانگولا این اسـت کـه آخرین بازیکن باقیمانده در بازی باشد.

تعداد بازیکنان: 3 تا 12 بازیکن

مواد: یک عرشه ایتالیایی 40 کارتی، ژتون ها و یک سطح صاف.

نوع بازی: بازی با ورق تجاری

مخاطب: 8+

 

نمای کلی یک پترنگولا

Petrangola یک بازی کارتی تجاری اسـت کـه برای 3 تا 12 نفر قابل بازی اسـت، اگر چه گفته می شود بهترین بازی با 6 یا 7 اسـت. هدف این بازی این اسـت کـه از حریفان خود دوام بیاورید و بازیکن نهایی باقیمانده باشید.در زیر لیستی از تمام تغییرات ممکن اسـت. برای اطلاع از قوانین اصلی بازی این جا را بررسی کنید.

نحوه بازی جذاب پترانگولا + ترفند و قوانین لازم Petrangola

 

یک تغییر احتمالی مربوط بـه ضربه زدن اسـت. اگر یک سکانس یا یک دویدن و ضربه دارید، باید کارت هاي‌ مقابل خودرا بازی کنید. این بـه بازیکنان دیگر اجازه می دهد تا ببینند کـه چه چیزی را میخواهند شکست دهند.چند تغییر بعدی با رتبه بندی سروکار داشت.

 

برخی بازی‌ها انجام می شوند کـه آس می تواند در رتبه‌هاي‌ بالا یا پایین قرار بگیرد. این بدان معنی اسـت کـه آس می تواند بـه عنوان پایین ترین کارت رتبه بندی شده در توالی ها نیز استفاده شود.در عده اي از بازی ها رتبه بالاتر از دنباله ها اجرا می شود.

 

اموزش کامل بازی جذاب پترانگولا

همچنین تغییراتی وجوددارد کـه رتبه‌بندی دوها را بـه سنتی‌تر تغییر می دهد، بـه‌طوری‌کـه یک اجرا از پادشاهان بالاترین دویدن ممکن و یک دوی ۲ ثانیه‌اي کمترین اسـت.یکیدیگر از انواع محبوب برای طولانی کردن گیم پلی استفاده می شود. بازیکنان با 5 توکن شروع می کنند تا 3.همچنین این امکان وجوددارد کـه بـه بازیکنان اجازه دهید چندین بار خرید کنند یا میزان خرید بازی را افزایش یا کاهش دهند.

 

قبل از نخستین معامله، هر بازیکن سهم مساوی را بـه استخر می‌پردازد.نخستین فروشنده بـه طور سنتی با تقسیم کارت ها بـه سمت بازیکنان یک بـه یک در خلاف جهت عقربه هاي‌ ساعت در اطراف میز انتخاب می شود تا زمانی کـه کسی آس سکه ها را دریافت کند. این بازیکن نخستین فروشنده اسـت.

نحوه بازی جذاب پترانگولا + ترفند و قوانین لازم Petrangola

فروشنده بـه هم می‌زند، بازیکن بـه سمت چپ فروشنده برش می دهد، و فروشنده یک دسته از سه کارت رو بـه پایین بـه هر بازیکن می دهد، از بازیکن بـه سمت راست فروشنده شروع می شود ودر خلاف جهت عقربه هاي‌ ساعت می‌چرخد. وقتی همه ی سه کارت خودرا دارند، فروشنده سه کارت بعدی را از بالای بسته بیرون میکشد، بـه طور خصوصی بـه آن ها نگاه میکند و ممکن اسـت انها را رو بـه بالا روی میز بگذارد تا بازی شروع شود. این سه کارت رو بـه بالا «مونته» نامیده می شوند.

 

از طرف دیگر، فروشنده ممکن اسـت انتخاب کند کـه این سه کارت را بـه عنوان یک دست نگه دارد، بدون این کـه آن ها را بـه بازیکنان دیگر نشان دهد، ودر عوض سه کارت «ناشناخته» رو بـه پایین را کـه دست فروشنده برای تبدیل شدن بـه “مونته” بود، در دسترس دید قرار دهد. اگر فروشنده این گزینه را انتخاب کند، بـه عنوان یک ضربه بـه حساب می‌آید «bussata»؛ دست فروشنده ثابت اسـت و هر یک از بازیکنان دیگر فقط یک نوبت دارند – زیر را ببینید.

 

دلیل محبوبیت بازی جذاب پترانگولا

از بازیکن بـه سمت راست فروشنده و ادامه در خلاف جهت عقربه هاي‌ ساعت، هر بازیکن بـه نوبه خود گزینه هاي‌ زیر را دارد:

 

دست خودرا از سه کارت نگه دارید و بکوبید «”bussare”».

یکی از کارت هاي‌ دست انها رابا یکی از کارت هاي‌ رو بـه بالا روی میز تعویض کنید.

دو کارت دست انها رابا دو کارت رو بـه بالا روی میز تعویض کنید.

تمام دست خودرا با سه کارت روی میز عوض کنید ودر بزنید. این گاهی اوقات با گفتن “cambio camicia” «”من پیراهنم را عوض می‌کنم”» بیان می شود.

ضربه، یا توسط بازیکنی کـه هیچ کارتی را رد و بدل نمیکند یا توسط بازیکنی کـه 3 کارت را رد و بدل می‌کند، باعث پایان بازی می شود. پس از ضربه، هر بازیکنی غیر از کوبنده فقط یک نوبت بیشتر دارد. دراین نوبت آخر بازیکن می تواند 0؛ 1؛ 2 یا 3 کارت را مبادله کند.

 

استراتژی بازی جذاب پترانگولا

سپس همه ی بازیکنان کارت هاي‌ خودرا فاش می کنند و بازیکنی کـه بدترین دست را دارد یک توکن را از دست می دهد. درصورت تساوی، همه ی بازیکنانی کـه دست‌هایشان بدترین دست اسـت، هر کدام یک توکن از دست میدهند. هر بازیکنی کـه سه آس – بهترین دست ممکن – داشته باشد، یک توکن بـه دست می‌آورد و بـه این ترتیب یک بازیکن ممکن اسـت گاهی بیش از سه توکن داشته باشد.

 

بازیکنی کـه آخرین نشانه خودرا از دست بدهد مرده اسـت. انها از بازی حذف می شوند، مگر این کـه قبل از معامله بعدی تصمیم بگیرند کـه برای ورود مجدد بـه بازی، یک شرط جدید برابر با سهام اصلی خود بـه استخر بپردازند. بازیکنی کـه برای ورود مجدد پول پرداخت می‌کند، تعدادی توکن برابر با بازیکنی کـه کمترین توکن را دراین مرحله دارد دریافت می‌کند. برای این کـه بازی زیاد طول نکشد، معمول اسـت کـه بـه هر بازیکن فقط یکبار بـه این روش اجازه ورود مجدد داده شود.

نحوه بازی جذاب پترانگولا + ترفند و قوانین لازم Petrangola

دست‌هاي‌ بیشتر پخش می شوند، نوبت بـه معامله پس از هر دست بـه سمت راست ارسال می شود. اگر بازیکنی کـه قرار بود معامله کند از بازی خارج شود، نوبت معامله بـه بازیکن بعدی بـه ترتیب خلاف جهت عقربه هاي‌ ساعت میرسد کـه هنوز وارد اسـت. وقتی همه ی بازیکنان بـه جز یکی از بازی حذف شدند، آخرین بازیکن بازمانده برنده اسـت و محتویات استخر را گرد آوری میکند. اگر در پایان هردو «یا همه ی» بازیکنان بازمانده هر کدام فقط یک ژتون داشته باشند و هردو «یا همه ی» دست‌هاي‌ برابر داشته باشند، فروشنده برنده می شود.

 

قوانین بازی جذاب پترانگولا 

عده اي از بازیکنانی کـه با پترانگولا «از نوع یا سکانسی» ضربه می‌زند، نیاز دارند کـه هنگام ضربه زدن، کارت هاي‌ خودرا رو بـه بالا در مقابل انها قرار دهد.

 

بیشتر بخوانید: راهنمایی بازی ورق دریگ | یک بازی کارتی آلمانی بسیار خفن dreeg

 

در رتبه بندی بالاترین دستها تنوع بسیار زیادی وجوددارد. برخی اجازه می دهند کـه آس بـه عنوان بالاترین یا پایین‌ترین کارت هنگام ساخت یک سکانس استفاده شود، بـه طوری کـه 3-2-A یک کت و شلوار یک پترانگولا معتبر اسـت، البته پایین‌ترین دنباله.

نحوه بازی جذاب پترانگولا + ترفند و قوانین لازم Petrangola

برخی بازی می کنند کـه هر 3 نفره «تریس» هر سکانسی را میزند.

 

برخی سه‌گانه‌هاي‌ یک نوع را بـه همان ترتیب کارت‌ها رتبه‌بندی میکنند، بـه طوری کـه 2-2-2 کمترین تری و K-K-K دومین رتبه بالاتر اسـت.

 

عده اي از انها با 5 توکن شروع می کنند تا با 3.

 

این بازی کـه در سواحل استان مارکه ایتالیا انجام می شود، در اصل نسخه اي از پترانگولا با دست هاي‌ 4 کارته بـه جای سه کارته اسـت. توضیحات زیر بر اساس اطلاعات صفحه ویکی پدیا Mambassa اسـت.

 

از عرشه الگوی پیاسنتین 40 کارتی استفاده شده اسـت. حداکثر تعداد بازیکنان هشت نفر اسـت. نخستین فروشنده کسی اسـت کـه بالاترین کارت را از یک عرشه درهم می‌کشد و نوبت معامله بعد از هر دست بـه سمت راست می گذرد.

نحوه بازی جذاب پترانگولا + ترفند و قوانین لازم Petrangola

هر بازیکن با چهار توکن شروع میکند کـه دارای ارزش توافقی هستند – مثلا 50 سنت. قبل از معامله، هر بازیکن یکی از این توکن ها را در استخر قرار می دهد و سه تای دیگر را بـه عنوان جان نگه می دارد.

 

فروشنده یک دسته از 4 کارت رو بـه پایین بـه هر بازیکن می دهد، سپس بـه طور خصوصی بـه چهار کارت بعدی نگاه میکند و ممکن اسـت انها را بـه عنوان مونت رو بـه بالا روی میز بگذارد یا انها را بـه عنوان یک دست بگیرد کـه بـه عنوان ضربه محسوب می شود «نگاه کنید بـه زیر».

نحوه بازی جذاب پترانگولا + ترفند و قوانین لازم Petrangola

ورود به سایت معتبر

اگر فروشنده مونت اصلی را بـه عنوان یک دست بگیرد، دستی کـه بـه فروشنده داده شده اسـت رو بـه بالا می‌چرخد و تبدیل بـه مونت می شود. در هر صورت، بقیه عرشه بـه صورت استوک «ماتزو» بـه صورت رو بـه پایین روی هم چیده می شود برای ورود بـه سایت معتبر کافیست کـه بر روی لینک پایین صفحه کلیک فرمایید 

معتبرترین سایت شرط بندی بین المللی
ثبت نام در سایت سیگاری بت