آمار فاحشه گری در تهران از گذشته تا به امروز (+عکس و امار)

آمار فاحشه گری در تهران از گذشته تا به امروز (+عکس و امار)

فاحشه گری در تهران پایتخت ایران بسیار زیاد شده اسـت بـه طرزی کـه شـما اگر در خیابان هاي‌ بالا شهر تهران باشید بـه شدت این افراد را کـه برای تن فروشی امده اند می بیند در ادامه با آمار فاحشه گری در تهران از گذشته تا بـه امروز «+عکس و امار» برترین بت را دنبال کنید . 

 

امار تن فروشی در تهران 

روسپی‌گری در ایران جُرم بوده و مجازات دارد و بنا بـه نوع جرم ان در خصوص افراد متأهل می تواند مجازات مرگ را در پی داشته باشد اما تن‌فروش زنان و هم با نسبت بسیار کم‌تر تن‌فروش مرد «کـه برخی از آنان بـه مردان خدمات جنسی ارائه میکنند» رواج جزء مواردی اسـت کـه در کشور می توان مشاهده کرد.و برخی از انها بـه زنان.

آمار فاحشه گری در تهران از گذشته تا به امروز «+عکس و امار»

 

تاریخچه فحشا در دوره معاصر

در دوره‌هاي‌ تاریخ معاصر فحشا همواره و بـه اشکال مختلف اعم از منسجم یا پراکنده وجود داشته‌استقلعه شهر نو ابتدا توسط محمد علی شاه قاجار و برای اسکان خانوادهٔ شاه ساخته شد و با نام محله قجرها مسما گشت.در ان زمان این محله در بیرون از شهر تهران ان زمان قرار داشت.

 

بیشتر بخوانید: دختری که 100 بار لب خود را پروتز کرده است!!! «+عکس»

 

اواخر حکومت احمد شاه قاجار بـه جهت احداث دروازه قزوین، «دروازه» نامیده شد و این محل کـه خارج از دروازه قزوین قرار داشت بـه تدریج بـه مأمن خلاف کاران بدل گشت. شخصی بـه نام محمود عرب شروع بـه قوادی و ایجاد شیره‌کش خانه دراین محل کرد و کوچه‌اي کـه در ان چند خانه متعلق بـه محمود عرب قرار داشت بـه گذر «حاج عبدالمحمود» مشهور گشت.

 

اما با فروپاشی سلسله قاجاریه در ایران بـه ناگهان جمعیت زنان روسپی افزایش پیدا کرد و باعث گسترش بیشتر این محدوده شد و علت ان هم این بود کـه وقتی رضاشاه انقراض سلسله قاجاریه را اعلام کرد، در نخستین اقدامی کـه انجام داد حرمسرای قاجاریه را متلاشی کرد و تمام زنان حرمسرای قاجار را از دربار اخراج نمود.

 

محل حرمسرا درست در جایی کـه امروزه وزارت امور دارایی قرار گرفته یعنی نبش خیابان ناصرخسرو و جنوب خیابان باب همایون و شمال کاخ گلستان قرار داشت کـه بـه دستور رضاشاه تخریب و بـه جای ان وزارت دارایی ساخته شد. در نتیجه صدها زن و دختر بی نوای ساکن حرمسرا همگی بـه سمت دروازه قزوین کوچانده ودر همان منطقه رها و مستقر شدند.

امار تن فروشی در تهران 

عده بسیاری از انها از بیماری و فقر مردند و تعدادی هم کـه ثروتی داشتند بـه ازدواج شاهزاده‌هاي‌ قاجار یا افراد متمول درآمده و باقی انها بـه روسپی گری روی آوردند. با همه ی این ها تا ان زمان، محله شهرنو همان‌ گونه کم‌اهمیت بودو چندان گسترده نشده بود.

 

 

۱- دوره اول «۱۳۰۴–۱۳۲۰» از زمان اسکان روسپیان در شهر نو در دوره رضاشاه بود تا اشغال ایران توسط قوای متفقین را شامل می شود دراین دوره روسپیان از جایگاه ویژه‌اي در بین مردم عامه و مسئولان حکومتی برخوردار نبودند. رضاشاه برای این کـه بتواند در مقابل روحانیون قشر مذهبی بایستد روسپیان را وادار داشتن حجاب و پوشیدن صورت می کرد.

 

۲- دوره دوم با اشغال ایران توسط متفقین آغاز شد تب جنسی جامعه را فرا گرفت کـه دراین تب حضور نیروهای متفق در ایران بسیار مؤثر بود. در زمان جنگ جهانی دوم سربازان متفقین تعدادی از زنان جنگ زده لهستانی را کـه مانند سایر آوارگان جنگی در میدان ژاله سابق اقامت داشتند برای روسپی‌گری بـه شهر نو آوردند. البته حکومت و روحانیت در مقابل فساد متفقین ایستادند با خروج متفقین این حکومت و روحانیت بود کـه بـه پیروزی رسید البته فحشا بـه کلی نابود نشد.

 

آمار فاحشه گری در تهران از گذشته تا به امروز «+عکس و امار»

۳- دوره سوم زمانی اسـت فحشا بـه عنوان ابزاری در دست حکومت علیه روشنفکران و دگرگونی خواهان بـه کار گرفته شد.

 

۴- دوره چهارم از سال‌های ۴۰ آغاز می گردد کـه تهران با دو پدیده رو بـه رو می شود اولاً مهاجرت روستاییان بـه تهران و دوم از بین رفتن نقش کارکردی شهر نو بـه خاطر سیاست‌هاي‌ دولت.

 

در دوران رضاشاه بخش‌هایي از این محله نیمه ویران، بازسازی و مرکز تن‌فروشان تهران شد. حکومت هدف خودرا از اجرای چنین تصمیمی نظارت تن‌فروشی در ایران اعلام کرد. رضا خان بـه نظمیه – شهربانی دستور داد کـه تن‌فروشان را از تهران خارج کنند ودر بیرون دروازه قزوین در محله قجرها اسکان دهند.

آمار فاحشه گری در تهران از گذشته تا به امروز «+عکس و امار»

در اوایل حکومت رضاشاه فردی کـه بـه نام زال ممد شهرت یافته بود با آوردن برخی زنان از جاهای دور و نزدیک، این محله را بـه کانون روسپی‌گری تبدیل کرد.

 

در ان زمان، رضاشاه در صدد جمع‌آوری روسپی‌ها برآمد و قسمتی از قلعه تخریب شد و قلعه محله‌اي از شهر شد. شخصی بـه نام ارباب جمشید جمشیدیان هزینه احداث ده‌ها خانه بـه منظور اسکان زنان بی سرپرست را قبول کرد و بـه منظور تأمین مخارج آنان چند باب مغازه نیز دراین منطقه احداث کرد و محله رسماً بـه عنوان «محله جمشید» نامگذاری شد.

 

احداث خانه‌هاي‌ جدید و آسفالت دو خیابان جدید باعث شد کـه محله جمشید بـه اسم «شهر نو» مشهور گردد.

 

در زمان جنگ جهانی دوم سربازان متفقین تعدادی از زنان جنگ زده لهستانی را کـه مانند سایر آوارگان جنگی در میدان ژاله سابق اقامت داشتند برای روسپی‌گری بـه شهر نو آوردند. در انتهای خیابان دوم شهر نو کوچه‌اي بـه نام کوچه لهستانی‌ها شهرت یافت.

 

بیشتر بخوانید: زن و شوهری که در جزیره و ساحل لخت راه میروند! «+عکس»

 

این محله در اوج خود ۱۳۵ هزار متر مربع مساحت داشت و بـه دو قسمت اصلی و فرعی تقسیم میشد؛ قسمت اصلی شامل خیابان‌هاي‌ کمیل، استخر، قنات و قوام بود کـه دارای ۳۶ کوچه ودر هر کوچه ۵۰–۳۰ خانه وجود داشت. در هر خانه چندین خانواده توأمان زندگی می کردند و گاهی دریک اتاق چند مرد و زن می‌زیستند.

 

محله جمشید از نگاهی دیگر بـه دو بخش قلعه و نجیب‌خانه تقسیم میشد کـه در واقع، قلعه محل کار و نجیب‌خانه محل زندگی عادی روسپی‌ها بوده‌اسـت کـه درجه روسپی‌گری در ان بسیار کم بوده.

 

ده‌ها تئاتر و تماشاخانه و کافه در خیابان جمشید و داخل شهر نو و خیابان‌هاي‌ سی متری احداث و دو سینما نیز در حوالی ان شروع بـه کار کردند.

 

محله شهرنو، مرکز تجمع تن‌فروشان، قاچاقچیان، معتادان بوده ودر عین حال در اطراف ان ده‌ها کافه و سینما و کاباره و تماشاخانه ازجمله کاباره شکوفه نو وجود داشته‌ اسـت.

 

درسال ۴۷–۴۶؛ هزار و پانصد زن در شهرنو زندگی می‌کرده‌اند؛ آن ها باید هر هفته بـه درمانگاه سر می‌زدند و هر شش ماه نیز آزمایش خون می‌دادند.

 

اعدام روسپی‌ها در ایران در سال 1357 و 1358

سیمین بی ام و، پری بلنده، اشرف چهارچشم، شهلا آبادانی و پری سیاه از جمله سردسته‌هاي‌ روسپی خانه‌ها بودند کـه پس از انقلاب ۱۳۵۷ ایران اعدام شدند.

 

طبق گزارش روزنامهٔ کیهان چهار متهم از جمله سکینه قاسمی «پری بلنده» در ساعت یک بامداد ۲۱ تیر ۱۳۵۸ اعدام شده‌اند. در گزارش خبرنگار روزنامهٔ کیهان محل و نحوهٔ اعدام ذکر نشده‌اسـت. در تیتر خبر نوع اعدام تیرباران ذکر شده‌اسـت اما از محل اعدام هیچ خبری ارائه نشده‌اسـت. طبق بعضی گزارش‌هاي‌ غیر رسمی کـه درست‌تر بـه نظر میرسد او جلوی کافهٔ شکوفه‌نو «پایین بیمارستان فارابی و نبش خیابان امیرآباد جنوبی» بـه دار آویخته شده‌اسـت.

 

حدود هزار و پانصد زن ساکن این محله، پس از تعطیلی ان در روز دوم مرداد سال ۱۳۵۸ آواره یا دستگیر شدند و تعداد زیادی ار آن ها کـه نه تنها در ماه‌هاي‌ نخست، بلکه درسال‌هاي‌ پس از انقلاب، اعدام شدند.هیچ اطلاع یا گزارشی در مورد چگونگی محاکمه و دفاعیات متهم و نحوهٔ بازداشت این افراد ارائه نشده‌اسـت.

 

در گزارش روزنامهٔ کیهان کـه تنها منبع رسمی موجود اسـت صرفاً بخشی از رای صادره آمده‌اسـت. این گزارش‌ها بـه دلیل آنکه محتوای منافی عفت داشتند با طبقه‌بندی سری در اسناد قوه قضاییه نگاه داشته شد[۱۰] طبق گزارش روزنامه کیهان صدور حکم در شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی تهران پس از چندین جلسهٔ رسیدگی سری بـه پرونده صورت گرفته‌اسـت.

 

بخشی از حکم صادره برای پری بلنده دراین گزارش آمده‌اسـت: «… بـه جرم یک عمر فحشا و فساد و خرید و فروش دختران خردسال و زنان گول‌خورده و اغفال شده و دائر کردن مراکز فحشا و عشرت‌کده‌هاي‌ مختلف کـه موجب انحراف نسل جوان این مملکت گردیده‌اید مفسدفی‌الارض شناخته شده بـه اعدام محکوم می گردید.

اعدام روسپی‌ها در ایران در سال 1357 و 1358

 

چرا روسپی گری درامد خوبی دارد؟

بـه نقل از Il Giornale Italiano اتفاق جالبی کـه در شهر رم افتاد. جورجیو 49 ساله کـه بـه بهانه دیدار با دوستان خود از خانه خارج شد و بـه همسر 37 ساله اش ترزا گفت کـه شب را پیش دوستانش سپری خواهد کرد.جورجیو همانطوری کـه گفته بود مدت زمانی را در جمع دوستان خود بود اما پس از مدتی راهی شهر شد تا برای گذراندن شب روسپی پیدا کند. او پیش از این با روسپی هاي‌ آشنای خود ملاقات می کرد اما این بار تصمیم گرفت کـه برای خود تنوعی ایجاد کند و راهی خیابان کریستوف کلومب شد.

 

اما از شانس بد این مرد، نخستین زنی کـه با دامن کوتاه و کفش هاي‌ پاشنه بلند بـه سمت ماشین او آمد ترزا همسر او بود. با این اتفاق کاشف بـه عمل آمد کـه ترزا در زمان هایي کـه همسرش بـه خانه نمی آمده، بـه صورت مداوم بـه تن فروشی دست می‌زند.پس از این اتفاق بین زن و شوهر درگیری فیزیکی بوجود آمد کـه تنها با آمدن ماموران پلیس بـه اتمام رسید.

 

آمار فاحشه گری در تهران از گذشته تا به امروز «+عکس و امار»

براساس آماری کـه خانم سلیمی از پرونده هاي‌ مرکز بـه دست آورده حدود ۱۰ هزار نفر از زنان پایتخت تن فروش هستند، او میگوید: کار مرکز امر بـه مشهور و نهی از منکر نیست؛ ما نمی‌توانیم بـه زن بگوییم تن فروشی نکن، مشاور مذهبی هم نداریم؛ کار ما کاهش آسیب اسـت، ما تنها می‌توانیم سرنگ و کاندوم رایگان در اختیار زنان قرار دهیم تا رابطه ایمن تری برقرار کنند، حتی بـه ان ها می‌گوییم اگر می خواهي رابطه داشته باشی از میان ۲۰ رابطه ۵ رابطه سالم با پول زیاد انتخاب کن، شاید باورتان نشود اما مردانی هم هستند کـه بـه دلیل این کـه خانم هایشان از کاندوم در رابطه جنسی استفاده میکند بـه سراغ زنان تن فروش میروند.

 

سلیمی ادامه می‌دهد: روزی از آقای ناصر بخت معاون سیاسی انتظامی فرماندار تهران برای شنیدن صدای بیمارانِ مرکز دعوت کردیم و وی در آخر جلسه گفت: «تا یک ساعت پیش قبل از این کـه بـه این جا بیایم اگر از من برنامه ریزی برای این زنان را میخواستید میگفتم این ها زنانی زیر خط فقر هسند کـه باید بـه ان ها پول داد اما اکنون می فهمم کـه مشکل این‌ها فقر نیست».

 

در بین افرادی کـه بـه مرکز مراجعه کردند و پرونده نیمه تمام باقی گذاشتند زنانی را میبینید کـه در ادارات خصوصی کار می کنند«مراتب ترقی این کارمندان با میزان ارتباط جنسی شان رابطه مستقیم دارد» اما مراجعه مستقیم ندارند، گاهی برای مشاوره با مرکز تماس می‌گیرند، برخی افراد برای کار راه انداختن و عبور از بوروکراسی اداری از زنان تن فروش استفاده می کنند.

 

بـه گفته خانم سلیمی ۴ مرکز دیگر هم در دیگر مناطق پایتخت با همین هدف فعالیت می کنند کـه ارتباط چندانی با یک دیگر نداریم. تعداد ان ها کم اسـت و بسیاری از بیماران ما متعلق بـه شهرستان هاي‌ اطراف و حاشیه هاي‌ پایتخت هستند کـه در ان نزدیکی چنین مرکزی وجود ندارد.

 

بیشتر بخوانید: پروتز باسن این زن جان او را گرفت «+عکس قبل و بعد عمل»

 

سلیمی درباره خدمات مرکز میگوید: محل نگه داری برای زنان نداریم و تنها وعده غذایی ظهر «ناهار» و سرنگ و کاندوم رایگان همراه با مشاوره در اختیارشان میگذاریم؛ بودجه زیادی نداریم و با این کـه وسایل را دانشگاه ارسال میکند اما بخشی از ان ها را خودمان خریداری میکنیم، طی یکسال با دانشگاه قرارداد ۴۵ میلیونی منعقد کردیم اما با این حال مالیات کسر می شود، در حالی کـه دانشگاه قبل از این کـه پولی بـه حساب ما بریزد مالیات را باید پرداخت کند نمیدانم ما و چنین مرکزی باید مالیات بپردازیم؟ جذب کردن بیماران این مرکز کار سختی اسـت و سلیمی درباره ان توضیح می‌دهد: ما در صحبت با زنان عبارت تن فروش را بـه کار نمی‌بریم و میگوییم اگر دوست داشتی از این خدمات استفاده کن.

 

ورود به سایت معتبر

ما حتی در پوشش خودمان دقت می‌کنیم باید از رنگ هاي‌ شاد استفاده کنیم و با پزشکان بدون مرز برای خدمات درمانی در ارتباطیم. ۱۴ زن کـه متادون مصرف می کنند پای ثابت مرکز ما هستند وقتی با ان ها صحبت می‌کنیم میگویند: ما آسیب هاي‌ اجتماعی هستیم کـه با شـما نون می‌خوریم. نون کـه میخوریم تی هم می‌کشیم؛ وقتی شیشه مصرف می کنند با ان ها صحبت نمیکنیم برای ورود بـه سایت معتبر کافیست کـه بر روی لینک پایین صفحه کلیک فرمایید . 

برچسب‌ها: ,
معتبرترین سایت شرط بندی بین المللی
ثبت نام در سایت سیگاری بت