معرفی اولین آهنگ رپ در دنیا و آشنایی با اولین رپر خارجی (+بیوگرافی)

آخرین بروزرسانی : 9 ژوئن 2021
معرفی اولین آهنگ رپ در دنیا و آشنایی با اولین رپر خارجی (+بیوگرافی)

مشهور ترین رپرهای ایران و جهان

ترک هاي‌ رپ یکی از مورده علاقه مند ترین اهنگ هاي‌ دنیا اسـت کـه بسیار طرفدار دارد اما این اهنگ ها را هم نخستین رپر هاي‌ دنیا خواندند در ادامه با معرفی نخستین موزیک رپ در دنیا و آشنایی با نخستین رپر خارجی سایت برترین بت را دنبال کنید. 

اولین رپر ایرانی که بود ؟  

سروش لشکری مشهور بـه خواننده هیچ کس در تاریخ ۱۹ اردیبهشت سال ۱۳۶۴ در شهر تهران متولد شد ودر حال حاضر در شهر لندن انگلیس زندگی می‌کند. او فعالیت خودرا در رپ پارسی از سال ۱۳۷۹ آغاز کرد و تا بـه امروز ترک و آلبوم هاي‌ بی نظیری را منتشر کرده اسـت. در ادامه بیشتر بـه نخستین رپر هاي‌ تاریخ جهان میپردازیم، پس با ما همراه باشید و با ان ها آشنا شوید.

معرفی اولین آهنگ رپ در دنیا و آشنایی با اولین رپر خارجی (+بیوگرافی)

سایت شرط بندی رپرهای مشهور

تا بـه این جا با هیچ کس خواننده محبوب و دوست داشتنی آشنا شدیم و زندگی وی را مورد بررسی قرار دادیم. حال وقت ان رسیده کـه بـه بهترین و مشهور ترین ترک هاي‌ سروش بپردازیم و با ان ها آشنا شویم. پس در ادامه اینبخش با ما همراه باشید.

دلیل محبوبیت هیچکس در ایران چه بود؟‌

یکی از دلایل اصلی موفقیت هیچ کس ٬ یکی محبوب ترین ترک هاي‌ رپ پارسی و هیچ کس بـه آلبوم جدول و آسفالت بازمی گردد. این ترک محبوب او اختلاف نام دارد، اما افراد بسیاری ان را نام این جا تهرانه هم می شناسند. اختلاف یک موزیک تماما اجتماعی و بسیار پر مفهوم می‌باشد. این موزیک بـه دلیل متن بی نظیرش بـه عنوان یکی از بهترین ترک هاي‌ رپ پارسی شناخته میشود.

یک روز خوب میاد

این سینگل ترک در ایران بسیار بسیار طرفدار پیدا کرد، موزیک یک روز خوب میاد می‌باشد. این موزیک هم همانند اکثر ترک هاي‌ هیچ کس در سبک اجتماعی می‌باشد. در خصوص این ترک باید بگوییم کـه پس از اعتراضات سال ۱۳۸۸ منتشر شد.

و دارای محتوایی بر ضد خشونت بود. همانطور کـه از اسم موزیک مشخص اسـت، او دراین موزیک اشاره می‌کند کـه پس از تمام سختی ها یک روز خوب خواهد آمد و سعی می‌کند ان روز خوب را توصیف کند. در ادامه یکی از عکس هاي‌ نخستین رپر تاریخ ایران رابا هم مشاهده میکنیم.

معرفی اولین آهنگ رپ در دنیا و آشنایی با اولین رپر خارجی (+بیوگرافی)

اون مثل داداشم بود

اون مثل داداشم بود یک بمب واقعی بود، حتماً موزیک اون مثل داداشم بود را گوش داده اید. این ترک یکی از احساسی ترین، موزیک هاي‌ هیچ کس میباشد. او این موزیک را پس از جدایی با دوست صمیمی خود رضا پیشگام خوانده اسـت ودر ان اشاره می‌کند کـه همان‌ گونه دوست دار او می‌باشد.

آدرس اینستاگرام هیجکس 

شـما در دنیای رپ همه ی را میشناسید و می‌دانید کـه تقریباً تمام آرتیست هاي‌ رپ پارسی در شبکه هاي‌ مجازی فعالیت دارند و سروش هیچ کس نخستین رپر ایران هم از این دسته مستثنی نمی باشد. بیشتر فعالیت سروش در اینستاگرام در حوزه فعالیت حرفه ایش میباشد.

و هر از گاهی بـه موضوعات اجتماعی هم اشاره میکند. همانطور کـه گفته شد هیچ کس دارای طرفداران فراوانی میباشد و این موضوع را در میزان دنبال کنندگانش در اینستاگرام هم می‌توانید مشاهده کنید. او دراین شبکه اجتماعی دارای بیش از ۱.۵ میلیون دنبال کننده میباشد و این میزان در حال افزایش هم می‌باشد.

بیوکرافی قدیمی ترین رپرهای تاریخ

خب ما بعد از سروش هیچ کس می‌رسیم بـه رپر هاي‌ مشهور دنیا و عده اي از ان هاي‌ وی را مورد بررسی قرار دادیم. حال وقت ان رسیده کـه بـه ۵ رپر اول تاریخ جهان بپردازیم و با ان ها آشنا شویم. اما قبل از آشنایی با این آرتیست هاي‌ باید بگوییم کـه ممکن اسـت رپر هایي قبل از ان ها در سبک رپ فعالیت کرده باشند، اما بـه بـه شهرت نرسیدن و یا کمبود امکانات اسمی ان ها در بین نباشد. وقت ان رسیده کـه با نخستین رپر تاریخ و سازنده سبک رپ آشنا شویم:

دیجی کول هرک

ما در بالا هم اشاره کردیم ؛ دیجی کول هرک نخستین رپر تاریخ جهان می‌باشد. او در دهه ۷۰ میلادی فعالیت میکرد و متاسفانه هیچ کدام از کار هاي‌ او تا بـه امروز باقی نمانده اسـت. در ادامه یکی از عکس هاي‌ نخستین رپر تاریخ جهان رابا هم مشاهده میکنیم.

معرفی اولین آهنگ رپ در دنیا و آشنایی با اولین رپر خارجی (+بیوگرافی)

ایزی ای

این خواننده بسیار مهروف اسـت و ایزی اي ٫ البته نام اصلی او اریک لین رایت می‌باشد ودر ۷ سپتامبر ۱۹۶۴ بـه دنیا آمده اسـت. او در اواسط دهه ۸۰ میلادی بود کـه فعالیت هیپ هاپی خودرا با گروه N.W.A آغاز کرد و بـه عنوان خواننده اصلی بـه فعالیت در سبک رپ پرداخت. او درسال هاي‌ فعالیت خود ترک هاي‌ بسیار پر قدرتی را منتشر کرد ودر نهایت در ۲۶ مارس سال ۱۹۹۵ بر اثر بیماری ایدز در گذشت.

معرفی اولین آهنگ رپ در دنیا و آشنایی با اولین رپر خارجی (+بیوگرافی)

آیس کیوب

یکی از دیگر اعضای گروه N.W.A، رپر مشهور و شناخته شده اوشا جکسون ملقب آیس کویب می‌باشد. شاید برایتان جالب باشد کـه آیس کیوب علاوه بر فعالیت در زمینه موسیقی، بـه عنوان یک بازیگر هم شناخته میشود و تا بـه امروز در فیلم هاي‌ فراوانی حضور داشته اسـت.

معرفی اولین آهنگ رپ در دنیا و آشنایی با اولین رپر خارجی (+بیوگرافی)

دکتر دره

دکتر دره یکی از خواننده هایي بود کـه نسل دهه هفتاد بسیار طرفدار داشت و پزشک دره یکی از شناخته شده ترین رپر و آهنگسازان در سراسر دنیا می‌باشد. پزشک دره هم عضو دیگر گروه N.W.A بودو در ان بـه عنوان آهنگساز فعالیت می‌کرد. او در طی سال‌ها فعالیت خود، ترک و آلبوم هاي‌ فراوانی را بـه عنوان خواننده و آهنگساز منتشر کرده اسـت و کارنامه پر ثمری دارد.

معرفی اولین آهنگ رپ در دنیا و آشنایی با اولین رپر خارجی (+بیوگرافی)

امینم

امینم مشهور بـه خدای رپ در دنیا اسـت و مشهور ترین این فهرست می‌باشد، دیر تر فعالیت خودرا در سبک رپ آغاز کرده اسـت، اما بـه عنوان نخستین رپر سفید پوست تاریخ شناخته می‌شود. مارشال مترز ملق بـه امینم در دهه ۹۰ میلادی فعالیت خودرا آغاز کرد و پس از مدت کوتاه با کمک پزشک دره بـه شهرت فراوانی رسید. میزان شهرت او در امروز بـه میزانی می‌باشد کـه بـه عنوان محبوب ترین رپر دنیا شناخته می‌شود.

معرفی اولین آهنگ رپ در دنیا و آشنایی با اولین رپر خارجی (+بیوگرافی)

معرفی اولین آهنگ های رپ در دنیا

Still D.R.E

از موزیک Still D.R.E میتوان بـه عنوان یکی از بهترین ترک هاي‌ نخستین رپر هاي‌ تاریخ جهان نام برد. این ترک بـه عنوان یکی از بزرگترین همکاری هاي‌ رپ جهان هم نیز شناخته می‌شود ودر ان پزشک دره با اسنوپ داگ بـه هم خوانی می‌پردازد. آهنگسازی این موزیک هم بـه دست پزشک دره تولید و ساخته شده اسـت و دارای یکی از بهترین و زیبا ترین بیت هاي‌ گنگ میباشد.

Lose Your Self

از دیگر ترک هاي‌ محبوب نخستین رپر تاریخ ؛ میتوانیم بـه موزیک Lose Your Self امینم اشاره کنیم. این موزیک یکی از محبوب ترین موزیک هاي‌ امینم میباشد ودر ارتباط با زندگی خود میباشد. شاید برایتان جالب باشد کـه بدانید این موزیک بـه عنوان نخستین ترک رپ تاریخ توانست جایزه اسکار را کسب کند. این موزیک در تیتراژ پایانی فیلم ۸ mile بـه کار رفته بودو خود امینم هم در ان فیلم بـه عنوان نقش اصلی بـه بازی می‌کند.

Fuck Tha Police

یکی از جنجالی ترین ترک هاي‌ نخستین رپر جهان بـه موزیک Fuck Tha Police گروه N.W.A باز میگردد. این موزیک در ارتباط با خشونت هاي‌ پلیس با سیاه پوستان ساخته شد ودر دوران خود بسیار جنجال و درگیری بـه پا کرد.

معرفی اولین آهنگ رپ در دنیا و آشنایی با اولین رپر خارجی (+بیوگرافی)

حضور خوانندگان رپ در کنار هم 

خواننده هاي‌ امریکایی بسیار کم با هم همکاری می‌کنندٌ بـه خود گروه N.W.A کـه دربخش هاي‌ قبلی با آشنا شدیم، اشاره کنیم. این گروه از ۶ آرتیست تشکیل شده بود کـه دائما با یک دیگر در همکاری بودند.

اما در نهایت این گروه بـه دلیل اختلاف هاي‌ داخلی از هم پاشیده شد.همانگونه کـه دربخش هاي‌ قبلی متوجه شدید، دیجی کول هرک بـه عنوان نخستین رپر تاریخ شناخته می‌شود. اما همانگونه کـه گفته شد، متاسفانه هیچ آثاری از او موجود نمی باشد و بـه نظر میرسد کـه تا بـه امروز هیچ آلبومی منتشر نکرده اسـت.

آیا رپر ها پولدار هستند؟

درباره این سوال باید بگوییم بله٬ در خصوص این سوال باید بگوییم کـه بـه نظر می‌رسد کـه رپر هاي‌ ان دوران با فروش آلبوم ها و ترک هاي‌ خود بـه صورت محدود و همچنین برگزاری کنسرت ها کسب درآمد می کرده اند.

ثبت نام در سایت سیگاری بت